najljepsi muskarci na svijetu su oni koji nose satove na ruci. A ja sam taj !

Danas dan dobar. Nakon jucerasnje katastrofe, danas je ispalo mnogo bolje nego sam se nadao. Ako ne zabrlja do kraja, moglo bi biti gotovo pa odlicno. Cak nove stvari sam naucio.

Sad ti je mobitel bitan kao licna karta. Sve ti je tamo. Cak placas i racune sa mobitelom. Gledam u kineza haman pa i ne znaju sta je novac, placaju redovito mobitelom iako zakonski mozes da platis novcem. U mobu su ti podsjetnici, tamo su ti sve slike, tamo ti je viber, tamo gledas blog (ja doduse samo preko kompjutera), gledas videe, brzo odgovaras. Moglo bi se uvesti da ti mobitel postane vezan za tvoj JMBG, jer prakticno tesko da ti mozes vise bez njega iako ja imam jednog komsiju koji ga nema. A zanimljivo da sve te điđe bez kojh se danas ne mozes, sve to se desilo za mozda zadnjih 20-tak godina. Prije samo 2-3 godine ChatGPT nije ni postojao, mislim ono prakticno koristan, iako je otvoren kolko znam 2022 god. Danas veoma popularan iako pravi greske. Ali i to ce s vremenom se reducirati. Prije samo koju godinu roboti su bili ono da mogu osnovne neke radnje da rade, kao u fabrici. Danas roboti hodaju, plesu, razgovaraju i stalno se to popravlja i stalno se unaprjeđuje. Prije koju godinu dronovi nisu postojali. Sad kazu u Kini vrse i dostavu robe. Ja pocesto kotnam gdje ce nas sve to odvesti. Jos kad ovako povremeno vidim predvidzanja nekih poznatih po sviejtu, to i ne izgleda bas optimisticno. Neki cak najavljuju katastrofe. Sad sam zaboravio ali mislim da mi je ova AI odgovorilo da nije to nemoguce.

(dole neki spod od Jale i Bube, ne znam koji)

1 komentar

  1. Mislim da će i uvesti da ti mobitel bude vezan za JMBG! Prije se govorio o čipovima, danas su to mobiteli.

    Gledala nedavno onaj film Poštar s Kevinom Kostnerom i kao u budućnosti oni nešto razgivaraju kako je on spasio svijet 2040i neka godina, a tamo snimaju kamerama kao iz 80-tih. Značu ni zamislit nisu mogli što će nas snać! Glavno da svi zamisle leteće automobile, ovo ostalo što nas ćeka je nezamislivo. Osim što su u Terminatoru dobro pogodili cloude

Komentariši